fbpx
Yummity > Okiem dietetyka > Sprawdź naszych 5 sposobów jak być pięknym od środka
Sprawdź naszych 5 sposobów jak być pięknym od środka Yummity

Sprawdź naszych 5 sposobów jak być pięknym od środka

Odpowiednie nawodnienie

Odpowiednie nawodnienie

Odpowiednie nawilżenie to klucz nie tylko do pięknej i promiennej cery, lśniących włosów czy mocnych paznokci. To przede wszystkim sprawnie funkcjonujący cały organizm, odpowiednio odżywione komórki, wysoki poziom koncentracji i energii oraz zdrowy układ krwionośny… Woda to życie, a my w 80% składamy się z wody. Pijcie małymi łyżkami przez cały dzień, nie tylko po całym dniu pracy.

Jedz zdrowe tłuszcze

Jedz zdrowe tłuszcze

Orzechy, olej lniany, tłuste ryby… nie tylko odejmują nam lat i sprawiają, że piękniejemy, lecz wręcz pomagają w redukcji kilogramów. Wchodzą w skład struktury błon komórkowych uelastyczniając je, dzięki czemu tlen z łatwością wnika do wnętrza komórki i … spala tłuszcz!

Białko nie tylko zwierzęce

Białko nie tylko zwierzęce

Białko jako materiał budulcowy jest niezwykle cenny w zachowaniu pięknej skóry i zgrabnej sylwetki. Jeśli chcecie być piękni sięgajcie również po białka roślinne, które są znakomitym źródłem aminokwasów, błonnika pokarmowego, a co ważne nie zawierają cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych.

Kolory na talerzu

Cynamon

Im bardziej kolorowy i urozmaicony będzie Wasz styl odżywiania tym na dłużej zachowacie piękno i zdrowie. Najbardziej cenne są fioletowe, czerwone, pomarańczowe i zielone warzywa i owoce. Ich moc jest tak duża, że potrafią oddziaływać na nasze geny wyciszając te wywołujące choroby i stan zapalny oraz aktywując jednocześnie tzw. „geny długiego życia”. Korzystajcie koniecznie póki mamy na nie sezon!

Zadbaj o szczęście

Zadbaj o szczęście

Uśmiechnięta buzia to najładniejsza buzia na świecie. Jeśli chcecie być piękni, młodzi i szczęśliwi – dbajcie o jelita! Czy wiecie, że aż 90% serotoniny –  hormonu szczęścia –  jest produkowany właśnie w jelitach? Jedzcie błonnik, kiszonki i fermentowane produkty mleczne, a Wasze dobre bakterie odwdzięczą się doskonałym humorem, zdrowiem i nieskazitelną sylwetką.

Autor mgr inż. Aneta Korzeniecka dietetyk kliniczny